Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma

Birçok insan gizli müşteri olarak para kazanmak istiyor sadece bunu nasıl yapacağını bilmiyor. Siz de bu probleminin yanıtını merak edenlerdenseniz makaleyi okumaya devam edin.

Gizli müşteriler “gizli alışverişçiler” ve “gözcüler” olarak da biliniyor.

 

Gizli alışveriş ne demek?

Firmalar ürünlerini ve hizmetlerini değerlendirmelerine destek olmaları için gizli müşterilerle çalışıyorlar. Bu sayede müşteri hizmetlerini geliştiriyorlar. İstatistiklere bakılırsa üç müşteriden ikisi kötü müşteri hizmetleri sebebiyle bir şirket ile iş yapmayı bırakıyor. Şirketler ürünlerini yada hizmetlerini değerlendirmeleri için müşteri şeklinde davranan gizli müşteriler tutuyorlar ve gizli müşterilere para ödüyorlar. Gizli müşteriler bu şirketlere yararlı geri bildirimler veriyorlar ve detaylı bir rapor hazırlıyorlar.

 

Gizli müşterilerle kimler çalışıyor?

Büyüklü küçüklü birçok şirket gizli saklı müşterilerle çalışıyor. Restoranlar, departmanlı mağazalar, marketler, oteller, gemi turu şirketleri ve giyim mağazaları gizli müşteriler kiralıyorlar. Hatta akaryakıt istasyonları bile tuvaletlerinin temizliğini değerlendirmeleri için gizli saklı müşterilerle anlaşıyorlar. Şirketler direkt alışverişçilerle çalışmak yerine, potansiyel gizli müşteri veri tabanları olan ajanslarla çalışmayı tercih ediyorlar.

 

Gizli müşterilerin görevleri neler?

Meydana getirilen bir araştırmaya göre fast-food restoranlarının %70 ila %80’i gizli müşteriler ile çalışıyor. McDonald’s 2002 yılından beri gizli müşterilerle çalışıyor ve bu gizli saklı müşteriler her ay, her dükkanı bir kere ziyaret ediyorlar. Ücretsiz yiyecek karşılığında çalışan gizli müşteriler hizmetin hızı, siparişin doğruluğu ve restoranın temizliği ile ilgili notlar alıyorlar. Menüde yer alanları ( sandviç, patates kızartması ve içecek ) ve çalışanların samimiyetini değerlendiriyorlar. Gizli müşteriler evlerine gittiklerinde online raporları dolduruyorlar ve bu raporları şirketlere gönderiyorlar.

Gizli müşteri ajanslarını nereden bulabilirim?

Değişik türlerde ajanslar var. İtibarlı ajanslara kayıt olurken herhangi bir ücret ödemezsiniz sadece kayıt olmanız %100 seçileceksiniz anlamına gelmiyor. En iyi yol değişik ajanslara kayıt olmaktır. Kayıt karşılığı ücret isteyen ajansları eleyin.

İnternet üstünden araştırma yaparak gizli saklı müşterilerle ilgili bilgi ve eğitim veren ajanslara ulaşabilirsiniz. Ajansların internet sitelerinde gizli müşterilerin deneyimlerini paylaşmış olduğu ve sorulara yanıtlar verdikleri bilgilendirici forumlar da var.

 

Gizli müşteriler ne kadar kazanıyor?

Ücretler göreve göre çeşitlilik gösterse de, saati 10 TL’den başlıyor. Ödemeler değişik şekillerde de olabiliyor. Örneğin vazife karşılığında ücretsiz ürün yada hizmet alabileceğiniz şeklinde hem parasız hizmet hem de saat başı ücrette alabilirsiniz. Deneyimli gizli müşteriler bir haftalık tatiller bile kazanabiliyorlar. İtibarı iyi olan gizli müşteriler düzenli kazanç elde etmelerine destek olacak kadar görev alıyorlar. Sadece yeni gizli müşteriler birkaç görev ile başlıyorlar yada gece yarısı bir akaryakıt istasyonun tuvaletinin temizliğini değerlendirmek şeklinde daha azca arzu edilen görevlerle başlıyorlar.

 

Nasıl gizli müşteri olabilirim?

On binlerce insan gizli müşteri ajanslarının veritabanlarına üye olduğundan düzenli görevler almak için dikkat çekmeniz gerekiyor. Çoklu görevler alma ihtimalinizi arttırmanın bir sürü yolu var. Deneyimli gizli saklı müşteriler şunları tavsiye ediyor:

Görevden sonrasında hizmet raporunuzu en iyi şekilde doldurun. Bilgilerin tam olduğundan ve yanıtların sorulan sorulara uygun olduğundan güvenilir olun. Yazım ve dilbilgisi kurallarına uyun. Baştan savma raporlar gelecekteki görevlerinizi negatif etkiler.

Gizli müşteri sertifikası alın. Ajanslar sertifikalı gizli müşterilere öncelik verirler.

Şansınızı arttırmak için farklı ajanslara kayıt olabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Yorumlara Kapalı
Yandex.Metrica