Drone Üretimi ve Satışı Kazandırıyor

İnovasyon kategorisine 20 Mayıs, 2017 tarihinde eklendi, 105 defa okundu
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Drone Üretimi ve Satışı geleceğin en oldukça para kazandıran sektörlerinden birisi oluyor.

Drone üretimi ve satışı iş fikirleri düşünen girişimciler için oldukça karlı bir fırsat olarak gözüküyor. Bildiğiniz şeklinde Drone insansız hava aracı demek ve drone teknolojisi oldukça süratli yayılmaya başladı. Oyuncak halinden tutunda askeriye’de kullanılan drone’lara kadar bir oldukça model son yıllarda hızla piyasaya çıktı.

Drone üretme fikri hem melek yatırımcılardan hem de devletin Kosgeb, Tübitak şeklinde kurumlarından destekleniyor. Hakkında bir oldukça data bulunabilecek drone’lar hemen hemen devletimizde oldukça yaygın değil. Bu yüzden bu sektörde girişimciler için kaçırılmayacak fırsatlar içeriyor.

Hangi Sektörler için Drone Üretilebilir

Drone piyasasında bir oldukça sektör için yer var. Mesela kargo drone’ları bildiğiniz şeklinde faaliyetlerine başlamış durumda. Bununla beraber taşımacılık sektörü ile ilgili uzun mesafe gidebilen drone’lar yaşamsal ehemmiyet taşıyor. Düzgüsel taşımacılığın maliyet giderlerini azaltmak isteyen sektörler için drone fikrine yatırım yapılabilir. Askeri drone’lar ise ülkelerin kendi kurumları tarafınca üretilmeye başlandı. Türkiye’de Bayraktar isminde insansız hava aracı 2015 yılı itibari ile göreve başlamış durumda. Drone’ların üretimi mevzusunda ABD, İngiltere ve İsrail en oldukça model bulunan ülke olarak sıralamada içeriyor. Bir tek kargo ve askeri amaçlar için drone üretilmiyor. Fotoğrafçılık ve eğlence amaçlı drone’larda oldukça satıyor. Şimdiden bu ürünler e tecim sitelerinde satışa sunulmaya başlandı. Yatırım sitelerinde de milyon dolarlar kazandıran bu ürün için Türk girişimcilerini de yeni iş fırsatlarını yakalaması icap ettiğini düşünüyoruz.

Drone üretiminde yapılması gerekenler

Drone üretmek için ilk olarak teknoloji mevzularına hakim olmalısınız. Drone yapımı mevzusunda ki teknik detayları incelemeli ve bir kaç değişik amaçla üretilmiş drone’ları yakından incelemelisiniz. Drone’ların beden kısımları plastik, alüminyum, pleksi yada karbon fiber şeklinde malzemelerden üretiliyor. 3 boyutlu yazıcılar ile parça üretenlerde var, bu da drone tasarımında daha kolay üretim yapılmasına olanak sağlıyor. Denetim kartı denilen ve esas mühim olan parça ise Drone’un iyi mi denetim edileceğini belirtiyor. İngilizce kaynaklarda drone üretimi hakkında bir oldukça data var. Türkçe kaynaklarda ise kafi data bulunmuyor.

Drone Satışları için Bayilikler Alınabilir.

Drone üretmek size zor geliyorsa bilhassa ABD ve Çin şeklinde ülkelerde istediğiniz şekilde drone üretimi yaptırabilir yada meydana getirilen drone’ların satış haklarını alabilirsiniz. Bu mevzuda bayilik veren firmalar dahi var. Drone satma fikrinde mühim olan ise ürünün yapacağı işlevler. Şu demek oluyor ki kullanıcıya hangi amaçla drone satacağınızı iyi belirlemelisiniz.

Drone (İnsansız Hava Aracı) ile ilgili son gelişmelerden bir kaçı

Drone ile reklam pazarlamak isteyenler için Dronecast ajansı yurt haricinde bayilikler veriyor. Drone reklamcılığı sektöründe ilk olan firmanın bu işten milyon dolar kazandığını belirtmemiz gerekiyor. Bilhassa İstanbul şeklinde bir yerde bu işten iyi para kazanılabilir fakat Drone ile ilgili lüzumlu izinleri almanız gerekmektedir. Drone yasaları hemen hemen net olarak yapılmadı fakat bu güzel teknoloji ürünü için bir oldukça engelleme getirilmeye başlandı. Bu yüzden işe başlamadan ilkin lüzumlu izinlerin alınması mevzusunda kafi bir araştırma yapmanız gerekiyor.

Cardinal Drone Cardinal Robotics tarafınca geliştirilen ev gözetleme drone’unun fiyatı 4.000 dolar. Bu drone averaj 20 dakika havada kalıyor. Güvenlik amaçlı kullanılan ürün teknolojisi ve özellikleri bakımından iyi gözükse de fiyatının pahalı olması satışlarını etkileyebilir.

Daha ilkin yatırım alarak hayata geçiyor diye bahsettiğimiz dünyanın ilk programlanabilir Drone’u CoDrone ise toplamda 200.000 dolar yatırım almıştı. Firmanın sunmuş olduğu rahat yazılım eğitimi yardımıyla öğreneceğiniz kodlamalar ile drone’nunuza istediğiniz her şeyi yaptırabiliyorsunuz. Bu da drone’lara meraklı olan girişimcilere yeni fırsatları aralıyor.

Çin’li bir şirket olan Ehang ise drone üretimi konusunu yolcu taşımaya kadar çıkardı. Kişisel hava taşımacılığı sektöründe Drone’larını kullanmak isteyen şirket toplamda 52 milyon dolar yatırım aldı ve kontrol sürüşleri için lüzumlu izinleri sağlamış oldu. Eğer düşünce başarı göstermiş olarak hayata geçerse oldukça kısa sürede Jetgiller çizgi filmindeki senaryolar tamamen gerçek olmaya başlayabilirler.

Tarımda kullanılan drone DJI MG-1 ilaçlama ve sulamala işinde kullanılıyor. Drone’nun altına yerleştirilen hazneye 10 kilogram ağırlığa kadar su yada ilaç koyabiliyorsunuz. DJi şriketinin yapmış olduğu araştırmalarda bu şekilde meydana getirilen uygulamalar, elle meydana getirilen uygulamalara nazaran 40 kat daha çok verim sağlıyor. Firmanın ziraat için ürettiği Drone’u buradan inceleyebilirsiniz. Drone DJI

Drone’lar hakkında daha bir oldukça gelişme ve yeni haberler bulunmakta. Bu yüzden tavsiyemiz bunların hepsini yerli ve yabancı kaynaklardan çoğunlukla takip etmeniz. Bu sayede hangi drone’u üretmek yada satmak isteyeceğinize karar vermeniz kolaylaşacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Etiketler : , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Yandex.Metrica