Twitter`dan Para Kazanma İstiyorum

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Twitter`dan Para Kazanma İstiyorum

Twitter 2006 yılından beri etkinlik gösteren 300 milyondan fazla kullanıcısı olan bir sosyal medya ağıdır. Twitter kullanıcılarının birçoğu da işletmelerdir. Bu işletmeler Twitter’ı müşterilerini takip etmek ve müşterilerine markaları ve kampanyaları hakkında informasyon vermek için kullanırlar.

Eğer bir twitter hesabınız ve hatırı sayılır takipçi kitleniz var ise Twitter’dan hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. Sadece bunu ciddi bir ek iş olarak düşünerek mümkün kılabilirsiniz. Günde 1 ya da 2 saatinizi twitter hesabınızı için ayırır ve doğru adımlar atarsanız ortalama 2-3 ay sonrasında aylık 300- 500 TL benzer biçimde rakamlarda ek geliriniz olabilir. Bu yazımızda sizlere  Twitter’dan para kazanma yollarını ve dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan püf noktaları anlatacağız.

 

Twitter’dan nasıl para kazanılır?

1- Uzman bir Twitter kullanıcısı olun. Twitter kullanma becerileri gelişmemiş birisi Twitter’dan para kazanamaz. Takipçi sayınızı artırabilmeli, birden fazlaca hesabı yönetebilmeli ve çekici twitler atabilmelisiniz.

2- Pazarlama konusunda tecrübe kazanın. Para kazanmak için internet pazarlama planları, aday satın alan yaratma ve satış ortaklığı ( affiliate marketing ) şeklinde konseptlerden anlamalısınız. Bir internet siteniz olmalıdır.

3- Twitter’ı ticari hesabınız için kullanın. Sosyal medya hesapları web sitelerinin müşteri yada talep yaratmalarında kullanabilecekleri ideal bir araçtır. Arama sonuç stratejileri kullanın yada kullanıcı Twitter linkine tıklarsa ve hesap açarsa kampanya, parasız içerik ve parasız tecrübe etme hizmetleri sunun. Müşterilerin ilgi alanlarına uygun ürün tekliflerini e-postalarına göndererek para kazanabilirsiniz.

4- Bloğunuzu ve Twitter hesabınızı satış ortağı  ( affiliate marketer ) olmak için kullanın. İnsanların bloğunuzda okudukları ve ilgilerini çeken ürünleri bulun. Hemen sonra bu ürünleri satan firmalarla temas kurarak web sitenizde ürünlerin linkini paylaşın.

İnsanlar satış ortaklığı sistemiyle web sitelerinde ürünlerin reklamını yaparak ürün satışlarından hisse alırlar. Pazarlama faaliyetleri doğru yapılırsa ürünleri üretenlerin reklamı yapılırken satış ortakları da satışlardan aylık olarak yüzde alır.

5- İnternet arama motorları vasıtasıyla sponsorlu twitleri araştırın. Firmaların bir çok ürünlerini sayfalarında paylaşacak olan popüler Twitter kullanıcılarını ararlar. Firmayla temas kurun, antak kalma yapın ve twit başına ödeme sistemi aracılığıyla para kazanın.

Yazılı anlaşma yapmayı ihmal etmeyin ve attığınız twitleri kanıt olarak firmaya sunun. Hem de sponsor twitlerinizi takipçilerinizi rahatsız etmeyecek şekilde belli aralıkla yayınlayın. Sık yayınladığınız taktirde takipçi kaybedersiniz, potansiyel satışlarınız azalır ve sponsor reklam anlaşmanız iptal edilebilir.

6- Sponsorlu twitler için Ad.ly, Magpie, TwitPub yada Twittad benzer biçimde platformlara üye olun. Bu siteler sponsor twitlere gereksinim duyan firmalarla bu twitleri kendi sayfalarında paylaşacak Twitter kullanıcılarını bir araya getirir. Bir hesap açın ve reklamı belli aralıklarla twitleyin. Ödemeler çoğu zaman PayPal aracılığıyla yapılır.

7- Kendi ürünlerinizi satın. İnsanların bir çok gittigidiyor müzayedelerin deki ürünlerin tanıtımını yapmak için Twitter’ı kullanır. Kısaltılmış linki kolaylıkla Twitter hesabınızda paylaşabilirsiniz ve kişisel dokunuşlarla daha oldukça teklif alabilirsiniz.

8- Hizmetlerinizi Twitter aracılığıyla satın. Profesyonellerin bir çok Twitter’ı sektördeki diğer kişilerle iletişim kurmak için kullanır. Bu yeni tür ağ sistemi ilişkiler geliştirmenize, ortaklıklar kurmanıza ve işleriniz aracılığıyla kendinizi satmanıza destek sağlar.

Kendinizi profesyonel bir hesap üzeriden tanıtmaktan utanmayın bu sebeple bu genel bir uygulamadır. Kendi kendinizin reklamını yapmanız kısa sürede işlerinizin artmasına yardımcı olacaktır.

 

Uyarılar

Twitter hesabınızı bir tek para kazanmak için değiştirmeyin. Twitter topluluğa odaklanır. Eğlenceli, ilginç yada sempatik twitler atmayı bırakırsanız takipçi kaybedersiniz, profesyonel gelişim şansınızı kaybedersiniz ve eninde sonunda Twitter aracılığıyla para kazanma şansınızı kaybedersiniz.

 

İhtiyacınız olanlar

  • Pazarlama deneyimi
  • Satış ortaklığı anlaşmaları
  • Sponsor twitler
  • İnternet sitesi yada blog

 

Twitter’dan derhal kazanmak için

Eğer 2.000 ve üstü takipçisi bulunan bir twitter hesabınız var ise günde 3-4 tweet atıp hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Teklif almak ve reklam verenlere ulaşmak için twitter hesabınızın adresiyle beraber yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yollarını ve ek iş fırsatlarını sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yorum Yaz

Yandex.Metrica