Yaratıcı Ek Gelir Kazanma Yolları

Ek gelir kategorisine 6 Haziran, 2017 tarihinde eklendi, 12 defa okundu
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ne kadar paramız olursa olsun hep birazcık daha fazlasına sahip olmak isteriz. Almak istediğimiz ya bir ayakkabı ya bir fotoğraf makinesi ya da yeni çıkan bir telefon devamlı vardır. Bu istekler hiçbir vakit son bulmaz.

Aşağıda sunduğumuz listede her ay ekstradan birkaç yüz lira kazanmanın yöntemlerini aktaracağız. Şu demek oluyor ki bu listedeki maddeler yardımıyla varlıklı olmanız pek mümkün değil, fakat aylık harcayabileceğiniz (ya da biriktirebileceğiniz) fazladan bir miktar paranın olması son aşama iyi bir şeydir.

1. Kullanmadığınız telefonları geri dönüşüme verin ya da satın.

Yaratıcı Ek Gelir Kazanma Yolları

Ne olursa olsun evinizde eski Nokia telefonlardan vardır. Bu telefonları satarak para kazanabilisiniz. Birçok geri dönüşüm şirketi, bu eski telefonları geri dönüşüme doğal tutuyor ve bunun karşılığında size bir miktar ödeme yapıyor. Fazladan 100-200 lira kazanmak isterseniz güzel bir yöntem olduğuna güvenilir olabilirsiniz. Ek olarak gene Sahibinden.com benzer biçimde sitelerden bu telefonlarınızı pazarlayabilirsiniz.

 

2. Müzik değerlendirmesi yapın.

Yaratıcı Ek Gelir Kazanma Yolları

Müzikseverler bu maddeyi oldukça seveceklerdir, zira hemen hemen albümü çıkmamış grupların müziklerini dinleyip yorum yazarak para kazanabilirsiniz. Slicethepie adlı sitede günlük birkaç şarkı dinleyerek aylık 50-60 dolar civarında ek gelir kazanabilirsiniz.

 

3. Kullanmadığınız giysileri satın.

Bilhassa hanımefendilerin dikkatine! Gardrobunuzda duran ama asla giymediğiniz ve giymeyi planlamadığınız elbiseleri satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bunun için Letgo benzer biçimde siteleri kullanabilirsiniz. Elbiselerinizin sayısına, durumuna ve markasına bakılırsa bu işten iyi para kazanabilirsiniz.

Yaratıcı Ek Gelir Kazanma Yolları

4. İnternet sitesi test edin.

Yaratıcı Ek Gelir Kazanma Yolları

Büyük siteler kendi sitelerinin kullanımıyla ilgili bilgi almak için para ödemeye hazırdır. Mesela şu anda bulunduğumuz yeniisfikirleri.net sitemizi inceleyerek bulduğunuz hataları siteye bildirerek para kazanabilirsiniz. Sitemizde bulacağınız her yazım hatası için 10 kuruş kazanabilirsiniz. Böylece günde 10-20 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz. Ödeme almak için minimum 100 tane hata bulmanız gerekmektedir. Ödeme almak için bu hataları bulup bizlere bildirmeniz yeterli olacaktır.

 

5. Birilerine eşlik edin.

Yaratıcı Ek Gelir Kazanma Yolları

Rent a Friend adlı site ABD bazlı tamamen yasal bir site. Bu site aracılığı ile mesela beraber kahve, bira içmelik, sinemaya gitmelik, beraber gezmelik dost bulabiliyorsunuz. Şu demek oluyor ki hem birine eşlik edip VIP etkinliklere katılabilir hem de 10 ila 50 dolar içinde para kazanabilirsiniz.

Dost canlısı biriyseniz bu siteyi deneyebilirsiniz. Bazı kişilerin bu siteden senelik 50.000 dolar kazanılmış olduğu bile söylenmekte. Siteye üye olmak için kişiliğinizi ve özgeçmişinizi siteye giriyorsunuz ve uyuşma oranına bakılırsa birileri size çağrı gönderiyor.

 

6. Twit atın.

Yaratıcı Ek Gelir Kazanma Yolları

Eğer takipçi sayınız görece yüksekse bazı şahıs ve şirketlerin promosyonunu meydana getiren twitler atarak para kazanabilirsiniz. Mesela Ankara’da yaşıyorsunuz ve 50.000 takipçiniz var diyelim. Yeni oluşturulan bir kafe, size 3 twit atmanız karşılığında 100 lira teklif edebilir. Doğal takipçi sayınız, popülariteniz, hesabınızın açılma zamanı benzer biçimde şeyler de ücret mevzusunda belirleyici olacaktır.

Ne olursa olsun okuyun: Twitter’dan Para Kazanmak

 

7. Fiverr, BiOnluk şeklinde sitelerden iş alın.

Yaratıcı Ek Gelir Kazanma Yolları

Fiverr’da aldığınız bir iş için 5 dolar, BiOnluk’ta da 10 lira kazanırsınız. Sistem oldukça kolay. Grafik tasarım, seslendirme, animasyon, tercüme, yazı yazımı şeklinde pek çok konuda bilginiz var ise siteye üye oluyorsunuz. Mesela doktora tezi yazan bir şahıs, tezinde kullanımı ihtiyaç duyulan 500 kelimelik bir yazıyı çevirtmek istiyor. Siz de tercüme bilginiz yardımıyla bu kişiyle kontakt kurup bu 500 kelimeyi İngilizceden Türkçeye çeviriyorsunuz ve karşılığında 10 lira kazanıyorsunuz. Çalıştığınız kadar kazandığınız, parça başı gelir kazanmış olduğunuz bir sistem var doğrusu.

 

8. Online ders verin.

Yaratıcı Ek Gelir Kazanma Yolları

Female business laptop call video conference

Özellikle belli bir konuda bilgiliyseniz ve video işlerinden anlıyorsanız web üstünden ders verebilirsiniz. Daha önce ders verme tecrübenizin olması gerekmiyor üstelik. Mesela TOEFL’dan 100 ve üstü bir puan aldıysanınız doğrusu İngilizce ve TOEFL imtihan sistemi hakkında kafi data sahibiyseniz”TOEFL’da yüksek puan alma teknikleri” temalı 10 videoluk bir ders hazırlayabilirsiniz. Verdiğiniz derslerin popülerliğiyle bağlantılı olarak kazancınız da değişim izah edebilir.

 

9. El yapımı ürünler satın.

Yaratıcı Ek Gelir Kazanma Yolları

Babaannenizin evinde retro sayılabilecek bir elbise ya da kolye mi buldunuz? Bu tür el yapımı ürünleri ve antika şeyleri Etsy yada benzer siteler üstünden pazarlayabilirsiniz. Etsy’de dükkan açıp satış hayata geçirmeye adım atmak 30 dakikadan kısa sürer. Bir ürün ilanı koymanın bedeli ise yalnız 20 cent. Üstelik bu duyuru 4 ay süresince etkin kalmaktadır. Satış yaptığınızda da Etsy sizden %3.5 komisyon almakta. Asla ummadığınız el yapımı ürünlerden güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

10. Gizli saklı müşteri olabilirsiniz.

Yaratıcı Ek Gelir Kazanma Yolları

Gizli alışveriş (Mystery Shopping) piyasa araştırma alanında kullanılan bir terim. Özetlemek gerekirse, bir müşteri benzer biçimde mağazaları gezerek mağazadaki kalite anlayışını, satış temsilcilerinin üslubunu, ürün ve hizmetlerin standardını raporlayan kişilere gizli müşteri denir. Gizli müşteri olarak yalnız AVM gezip sizden istenen mevzularda bilgi toplamanız karşılığında cüzi de olsa kazanç sağlayabilirsiniz.  AVM’de yalnız otuz dakika dolanarak Starbucks’tan içeceğiniz kahvenin parasını çıkarabilirsiniz.

Ne olursa olsun okuyun: Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Etiketler : , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Yandex.Metrica