İnternette hizmet sektörü para kazandırıyor

İnternetten Para Kazanma kategorisine 23 Mayıs, 2017 tarihinde eklendi, 28 defa okundu
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İnternetten para kazanma fikri oldukça fazla düşünce bulunuyor. Bunların içinde ise hizmet sektörü son yıllarda güzel paralar kazandırmaya başladı. Online hizmet veren ve aracılık meydana getiren sitelerin sayısı arttıkça bu iş modelinin almış olduğu yatırımlarda artmaya başladı.

İnternette hizmet sektörü para kazandırıyor

İnternette hizmet sektörü

İlk önceleri temizlik sektöründeki açıktan yola çıkan girişimciler kısa sürede onarım, evde bakım ve oto bakım sektörüne kadar bir oldukça değişik alanda iş fikirlerini hayata geçirdi. Bu biçim sitelerin ana amacı hizmet veren kişiler ile hizmet almak isteyen kişilerin içinde aracılık yapmak ve komisyon karşılığı para kazanmak. İşler arttıkça meydana getirilen doğru yönlendirmeler ile çalışan iş modelinde en mühim mevzu verilen hizmetin kalitesi. Hizmet alınan yerde verilen puan ve yorumlar ise iştirakçilerin daha iyi oldukça bulmasını sağlıyor.

Mesela Armut.com temizlik sektöründe hizmet vermeye başlamış olan sitelerden birisi. Bir tek 2016 senesinde 800.000 tane hizmet talebi alan site aylık 1.4 milyon web trafiği ile (Web similar’a gore) sektörün lideri halinde. Yurt haricinde da gelişme planları olan sitenin içinde temizlik, tadilat, mobilya, taşıma, onarım ve organizasyon benzer biçimde bir oldukça değişik kategori bulunuyor. 90.000 kişinin hizmet verdiği site de en mühim kriterlerden birisi ise satın alan yorumları.

Hizmet sektöründe melek yatırımcılardan yatırım almak ise öteki iş modellerine gore daha kolay oluyor. Mesela Türkiye’de en oldukça yatırım meydana getiren melek yatırımcılar Evdekibakicim.com, Mobilotoservis.com, Temizlikyolda.com ve Mutlubiev.com benzer biçimde hizmet veren sitelere yatırım yapmış durumda.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Etiketler : , ,

Yorum Yaz

Yandex.Metrica