Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Ek gelir kategorisine 5 Haziran, 2017 tarihinde eklendi, 22 defa okundu
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Meşhur ve varlıklı olmak artık bir tek şarkıcılara yada futbolculara özel bir durum değil. Artık birçok insan servet ve şöhrete toplumsal medya aracılığıyla kavuşabiliyor. İnternet ve takip tabanlı platformlar, spot ışıklarının ansızın bir zamanlar “hiç kimse” olan kişilere dönmesini sağlayabiliyor.

sosyal medya Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

sosyal medya

Aşağıdaki gençlerin büyük bir çoğunluğu hemen hemen ne üniversiteyi tamamlamış oldu ne de varlıklı olmak için yıllarını harcadı. Onlar bir tek haiz oldukları kabiliyetlerini sosyal medyada sergilemeyi seçtiler:

1. PewDiePie

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Felix Arvid Ulf Kjellberg

Ülke: İsveç

Sosyal Medya: YouTube

Eğer bilgisayar oyunlarını seviyorsanız büyük olasılıkla tüm zamanların en fazlaca malum bilgisayar oyunu yorumcusu PewDiePie’yı da duymuşsunuzdur.

Eski bir Endüstri Ekonomisi talebesi olan Ulf Kjellberg, 2010 senesinde oyun incelemeleri ile ilgili videolar yayınlamaya başladı ve 2012 yılı itibariyle hali hazırda 1 milyon abone ile iyi bir hayran kitlesi oluşturdu.

İşletmesine kaynak sağlayabilmek için üniversiteyi bıraktı ve bir sosisli sandviç standında çalışmaya başladı. Her neyse ki, yaşamını kazanmak için bir üniversite diplomasına gereksinim duymak zorunda kalmadı. Felix’in hayran kitlesi önemli derecede büyümeye devam etti. Günümüzde kendisinin 39 milyon abonesi bulunuyor ve videoları 10 milyar kez görüntülendi. Kendisi, YouTube kanalında en fazla abonesi olan yayıncı ünvanına sahip. Servetinin ise 50 milyon TL’ye yakın olduğu düşünülüyor.

 

2. The Blonde Salad

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Chiara Ferragni

Ülke: İtalya

Sosyal Medya: Blog ve Instagram

Milan’ın Bocconi Üniversitesi’nde 28 yaşındaki bir Hukuk öğrencisi olan Chiara Ferragni amatörlükten profesyonelliğe geçiş yapabilen en başarıya ulaşmış blog sahiplerinden birisi.

2009 senesinde bir moda blogu olan The Blonde Salad’ı hayata geçiren Ferragni, blogunda kendi ilgi alanlarına gore yayınladığı moda, fotoğrafçılık, gezi ve yaşam seçimi içerikleriyle fazlaca kısa bir süre içinde son aşama başarıya ulaşmış oldu ve günümüzde, sitesi günlük averaj 110.000 şahıs tarafınca ziyaret ediliyor.  Sadece kazancının bir tek %30’unu blog sayfasından elde ediyor. Kendi adını bir kez duyurduktan sonrasında Ferragni, moda markaları ile çeşitli ortaklıklar kurdu ve bu yıl toplamda 8 milyon dolar civarında bir para kazanacağı öngörülüyor.

Şimdilerde kendi ayakkabı markasını çıkarttı ve inanılmaz derecede başarıya ulaşmış olmaya devam ediyor.

 

3. Yuya

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Mariand Castrejón

Ülke: Meksika

Sosyal Medya: YouTube

Bu 21 yaşındaki hanımefendi, 2010 senesinde kendisini meşhur yapan güzellik sırları, makyaj, moda ve kendin yap tüyoları hakkında videolar yayınlamaya başladı. Kendine özgü sesi ve abartılı hareketleri ile İspanyolca konuşan ülkelerde bir YouTube fenomeni olmayı başarabildi. 14 milyondan fazla abonesi ve 1 milyardan fazla video görüntülenmesi ile beraber şu anda dünyada en fazlaca abonesi olan kanallarından birisine sahip.

Sahip olduğu sosyal medya şöhreti kendisine kitap anlaşmaları ve sponsorluk benzer biçimde çeşitli iş kapıları da açtı. Elle Dergisine gore Castrejón aylık 41 bin dolar civarında kazanıyor.

21 yaşlarında evden çalışan birisi için fena para değil, değil mi?

 

4. Jessi Smiles

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Jessica Vazquez

Ülke: ABD Birleşik Devletleri

Sosyal Medya: Vine

Günümüzde Jessi Smiles’ın 3,5 milyondan daha fazla takipçisi var ve hesabı dünyanın en populer vine hesapları içinde ilk 30’da yer ediniyor. Ek olarak kullandığı sosyal medya siteleri içinde en popüler üçüncü hanım olarak kabul ediliyor.

Çekmiş olduğu vine videoları kendisinin gülünç tarafını ortaya çıkartıyor ve kesinlikle Vine yıldızları içinde en fazlaca bilinenlerden.

BBC’ye gore Vine hesabı sahipleri, hesaplarından reklam yapmak için video başına bin ila 100 bin dolar içinde bir para kazanıyorlar. Yalnız yapmış olduğu reklamlarla bile Vazquez yüklediği her video başına fazlaca büyük paralar kazanıyor ve 3,5 milyonluk takipçi kitlesini de her geçen gün arttırmaya devam ediyor.

Bir düşünün bir tek altı saniyelik bir videodan averaj 35 bin dolar kazanabiliyorsunuz!

5. Werevertumorro

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Gabriel Montiel

Ülke: Meksika

Sosyal Medya: YouTube

Gabriel Montiel Gutierrez aslına bakarsan kendi ülkesi olan Meksika’da Murcielagos takımında defansif orta saha olarak vazife aldığından dolayı tanınıyordu sadece büyük olasılıkla artık Werevertumorro YouTube şovunun yaratıcısı ve yayıncısı olarak tüm dünyada da tanınmaya başladı.

Kanalını 2007 yılının Şubat ayında açan meşhur sporcunun günümüzde YouTube üstünde 10,5 milyondan daha çok abonesi bulunuyor ve videolarının tamamı toplamda 1,4 milyar kez seyredildi. Kendisini Latin ABD’nın ve tüm dünyanın en büyük İnternet şöhretlerinden birisi olarak tanıtıyor.

Elde etmiş olduğu gelir ise Google’un gizlilik sözleşmesi sebebiyle tam bir sır. Sadece kendisinin Yuya’dan fazlaca daha azca abonesi olmasına karşın videoları daha fazlaca izlenmiş bulunduğunu da unutmamak gerekiyor.

 

6. HolaSoyGerman

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Germán Alejandro Garmendia Aranis

Ülke: Şili

Sosyal Medya: YouTube

Bu komik Şilili adam YouTube Latin ABD’nın kralı. 24,713,444 abone ve 2,209,948,340 video görüntüleme istatistiğine sahip.

Washington Post’a göre Garmendia senelik 1.2 milyon dolar civarında kazanıyor. Evet! Ve kendisi daha bir tek 25 yaşlarında.

Kendisinin YouTube kanalı, dünyanın en fazla abonesine haiz ikinci kanal ve 2011 senesinde yüklediği ilk videodan sonrasında birden meşhur bulunduğunu duyunca şaşırabilirsiniz.

Kanalını açtıktan bir tek iki yıl sonrasında milyon dolarlar kazanmaya başlaması da bir fazlaca şaşırtıcı.

 

7. Jérôme Jarre

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Jerome Jarre

Ülke: Fransa

Sosyal Medya: Vine ve Snapchat

Jarre bir sosyal medya süperstarı olmadan ilkin de oldukça başarılıydı. 19 yaşlarındayken işletme bölümünü bıraktı ve Çin’e taşındı. Burada başarıyı yakaladığı birkaç iş kurdu. Kazandıkları ile beraber Toronto’ya taşınıp yazılım sektöründe sıfırdan bir başlangıç yapmış oldu ve tam da burada “sıkıntıdan” Vine videoları çekmeye başladı.

Kanalını oluşturduktan kısa bir süre sonrasında “Sevmekten Korkmayın” adlı videosu fazlaca tuttu ve Ellen Show’a konuk olarak davet edildi. Vine hesabında toplamda 7 milyon abone kazandıktan sonrasında gene başarıya ulaşmış olduğu SnapChat kanalını açtı.

Jerome, bir tek 6 saniyelik bir vine videosu için 25 bin dolar ve bir SnapChat videosu için 35 bin dolar kazanıyor!

 

8. Roman Atwood

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Roman Atwood

Ülke: ABD Birleşik Devletleri

Sosyal Medya: YouTube

Bu Amerikalı şakacı tüm dünya genelinde milyonlarca insanoğlunun gülümsemesine yardım ediyor ve bunun sonucunda da milyonlarca dolar kazanıyor.

32 yaşındaki Atwood daha lisedeyken video çekmeye ve düzenlemeye başladı. Sadece 2010 senesinde bu tutkusunu güldürü alanına yoğunlaştırmaya karar verdi ve fazlaca kısa bir süre içinde şöhret ve serveti bulmuş olduğu YouTube kanalını açtı.

Şu anda 7 milyondan fazla abonesi bulunuyor ve videoları 1.1 milyar kez seyredildi.

Servetinin ise ortalama 4 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

 

9. Brittany Furlan

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Brittany Furlan

Ülke: ABD Birleşik Devletleri

Sosyal Medya: Vine

Bu 29 yaşındaki güzel hanım Vine platformundaki 9.7 milyon takipçisi sayesinde dünyanın en fazlaca takip edilen kadın yıldız ünvanına sahip.

Furlan şöhretini kazanmak için kimsenin eline bakmadı. Bir Vine yıldızı olmadan önce birkaç tv gösterisi denemesi oldu. Sadece tüm bu denemeler başarısızlıkla sonuçlandı. Sonrasında yapabileceği en iyi şeyi yapmış oldu: sosyal medyanın yolunu tuttu.

Güldürü alanındaki doğuştan kabiliyeti, kendisini bir tek sosyal medya kullanıcıları içinde popüler yapmadı. Ek olarak eğlence sektöründeki büyük adların de dikkatini çekti. Şu anda Seth Green’in yapımcılığını üstlendiği bir güldürü şovunun metinlerini yazıyor.

Sahip olduğu servetinin 2 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

 

10. Bethany Mota

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Bethany Mota

Ülke: ABD Birleşik Devletleri

Sosyal Medya: YouTube

Daha 19 yaşlarında olmasına rağmen Mota, youtube’dan 2,5 milyon dolarlık bir servet yapmayı başardı.

2009 senesinde makyaj, moda, saç stilleri, bunlar için rehberler ve kendin yap fikirlerini yayınlamaya başladığı YouTube kanalını yarattı.

Business Insider, Mota’nın bir tek YouTube kanalı üstünden aylık 40 bin dolar kazandığını deklare etti. Bununla beraber bu genç girişimci Project Runway benzer biçimde tv şovlarına konuk olarak çıkmasının yanı sıra müzik alanında da değişik projelere haiz. Bununla birlikte meşhur mağazalarla da bir ortaklık kurdu ve bunların altında kendi giyim ve ekip koleksiyonunun satışını yapıyor.

 

11. Nash Grier

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Nash Grier

Ülke: ABD Birleşik Devletleri

Sosyal Medya: Vine, Instagram, YouTube ve Twitter

17 yaşındaki Grier, Vine sosyal medya platformunda başlamış olan mükemmel bir kariyere sahip. O günden beri büyük başarılar yakalamaya devam etmiş olduğu videolarını öteki sosyal medya platformlarına da taşıdı.

Vine hesabındaki 12 milyon takipçi, YouTube kanalında 4.4 milyon abone, Twitter’da 4.8 milyon takipçi ve Instagram hesabında 8 milyondan fazla takipçisi ile Grier sosyal medyada takip edeceğiniz o şahıs.

Bu devamlı artan başarısı kendisine video başına 100 bin dolara kadar para kazandırıyor. Geçtiğimiz aylarda Kaliforniya Beverly Hills’e taşınan genç yıldız için işler epey yolunda gidiyor olmalı.

 

12. KingBach

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Andrew B. Bachelor

Ülke: Kanada

Sosyal Medya: Vine

13.8 milyondan fazla takipçi ve 5 milyardan fazla görüntüleme ile KingBach hakikaten de Vine’ın Kralı.

2010 senesinde Florida Devlet Üniversitesi İşletme Kısmı’nden mezun oldu sadece şöhreti ve serveti için diplomasını asla kullanmak zorunda kalmadı.

Kendisinin gülmece anlayışı ve yaratıcılığı, dünyanın her tarafında milyonlarca ekrandan izlenmesine destek oldu. Vine çekmeye başladıktan bir tek bir yıl sonrasında şöhreti ve serveti inanılmaz boyutlara ulaştı.

Video başına 30 ila 80 bin dolar içinde kazanıyor. Tahmini serveti ise ortalama olarak 2,5 milyon dolar. 27 yaşlarında, üniversite mezunu bir genç için fena sayılmaz.

 

13. Jenna Marbles

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Jenna N. Mourey

Ülke: ABD Birleşik Devletleri

Sosyal Medya: YouTube

Jenna N. Mourey, psikoloji alanında hem lisans hem de yüksek lisans diplomasına sahip sadece 2010 senesinde YouTube’a gülünç videolar yüklemeye başladığında bir garson olarak çalışıyordu.

5 yıl sonrasında bugün Mourey’in; 15,583,168 abonesi, 1,878,065,105 video izlenmesi ve ortalama 2,5 milyon dolarlık bir serveti bulunuyor.

Kendisi bununla beraber çeşitli iş alanlarına da girdi ve bazı öteki sosyal medya yıldızları ile takılıyor. Köpek oyuncakları satan bir şirketi ve YouTube 15 isminde başka bir programı daha var.

 

14. Justin Bieber

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan İnsanlar

Gerçek İsmi: Justin Bieber

Ülke: Kanada

Sosyal Medya: YouTube

Normal olarak Bieber’i bu listeye koymak zorundayız. Tüm servetini ve şöhretini YouTube’a borçlu olan bu yıldız, Usher’ın kendisini keşfetmesi yardımıyla şöhret basamaklarının kalanlarını da tırmandı.

Annesi, dans etmiş olduğu ve şarkı söylediği videoları çekip YouTube kanalına ekliyordu. Annesinin tek amacı bu tarz şeyleri arkadaşları ve aile üyeleri ile paylaşmaktı sadece Bieber milyonların dikkatini çekmeyi başardı.

Usher kendisini keşfettikten sonrasında ABD’ya taşındı ve gerisini biliyorsunuz ki. Bu genç süperstar hemen hemen daha 25 yaşına basmadı ve ortalama olarak 200 milyon dolarlık bir servete sahip.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Etiketler : , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Yandex.Metrica