İş fikri : Sermayesiz işler 1

İŞ Fikirleri kategorisine 27 Mayıs, 2017 tarihinde eklendi, 38 defa okundu
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sermayesiz işler, Sermayesiz iş fikirleri ve Sermayesiz yapılacak işler hakkında yazı dizisi…

Avrrupa sistem : Avrupa da oldukça yaygın olan ve saat başı para kazanma tekniklerini YTParam.com sizlere anlatıyor.

1-Merdiven silmek : Bugün piyasada 40 ila 100 tl karşılığında (merkeze ve şehire bakılırsa)bina aralarındaki merdivenleri silebilirsiniz. Eğer ben erkeğim bu iş bana bakılırsa değil derseniz keyif sizin. Ayda 10 binayla 50 tl’ye anlaşırsanız 50*10:500 tl yapar. Unutmayın ayda minimum 4 kere yada 8 kere silmeniz gerekli.

2-Esnaf vitrin ve cam temizliği : Yalnız esnafların vitrin ve cam temizliğini yaparak para kazanabilirsiniz. Bir esnafın camını temizlemek ayda 50-100 Tl arası. Haftada iki gün yapılıyor. Ayda 8 kere ücret bir aylık alınıyor.

Sermayesiz iş fikri İş fikri : Sermayesiz işler 1

Sermayesiz iş fikri

3-Hazır poşet içecekler : Bir termos alıyorsunuz evde hazırladığınız sıcak suyu içine koyuyorsunuz. Toplu halde plastik bardak ve kaşık alıyorsunuz.Ve başlıyorsunuz işe.İşimiz hazır içecekler sektöründeki tüm ürünleri müşteri ayağına sunmak. çay, kahve, bitkisel çaylar, salep vs… Hedef kitleniz taksiciler ve minibüsçüler olabilir. Örneğin Üsküdar’daki bir durakta hatırladığım kadarıyla minibüslerin işe başlama yerinde çay ocağı var.Fakat müşteri bekleme noktalarında yok. Aynı şekilde bu taksicilerde de durum bu şekilde. Bir başka hedef kitle olarak pazar yerlerini de seçebilirsiniz. Sebze meyve ve elbise satan pazarcılar da müşteriniz olabilir.Ve tabi ki esnafları da unutmamak lazım. Çevresinde çay ocağı yoksa.

4-Kendinize güveniyorsanız izinli pazarlama yöntemi uygulayabilirsiniz : Bir bayiye gidin bu mobilya sektörü de olabilir öteki bir sektörde olabilir. Ve konuşun ben sizin ürünlerinizi tanıtmak için ev toplantıları düzenleyeceğim tanıtım standları kuracağım deyin.Ve karşılığında satılan üründen belli bir komisyon isteyin. Anlaşabilir iseniz önce işi nasıl yapacağınızı öğrenin.Ürün hakkında şirket veya firma hakkında bilgiler edinin.Ve bir iş planı oluşturun. Mesela bir koltuk takımı tanıtacaksınız.Ürünü fiyatını ve yapılacak taksitleri iyice öğrenin.Ve pazarlamaya başlayın. Ayrıntıya girmek arzu ederdim fakat uzun sürebilir. Değişik birkaç kategoride belirteyim.Bu işi dekorasyon yönünde de uygulayabilirsiniz. Sizlere ilginç bir anımı da anlatayım. Bundan 4 yıl önce Praktiker’deki 19 tl ’lik çadırları alıp 40 tl ’ye satmıştım. (Lokanta seçimi bölgelere.)Ve 50 adeti bu şekilde satmıştım. Ne şekilde mi sattım.İlk önce ürünü alıp satmadım. Japonların (Jıt) Sıfır stoklu üretim sistemini birazcık değişikliğe uğrattım. Sıfır stoklu sipariş sistemine çevirdim.Ve ürünün resmini alıp insanlara gösterip siparişlerini aldım ondan sonra gidip ürünleri alıp dağıttım. Praktiker’deki satıcının yüzündeki şok ifadeyi hala unutamıyorum.Bu kadar çadırı ne yapacaksın!

5-Plastik doğramacılarla (pimapen-erpen bayileri şeklinde) ortak çalışabilirsiniz : Balkonları bilirsiniz birçoğu hala plastik doğrama çevrili değil. Plastik çevrili olanları da görmüşsünüzdür. Alın size güzel bir fırsat. Önce plastik doğramacıyla komisyon anlaşmanızı yapın. Sonrasında gidin balkonunda plastik doğrama olmayan tüm evlere teklif yapın. Aynı evlerde görüşme yapabildiğiniz evlerde balkondan bahsederken banyoyu da es geçmeyin. Küvet etrafındaki açık alandan da size bir iş fırsatı çıkabilir. İşin aslı fırsat oldukça  çok. Fakat bu tarz şeyleri fark etmek lazım.Birde önemli olan kazanırken kazandığınızı harcamaya dikkat etmeniz lazım. Bu yazdığım işlerin birçoğunuza zor geleceğini biliyorum.İsterseniz niçin bu tarz işleri yapamayacağınızı anlatın. Elimden geldiği kadar destek olmaya çalışayım.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Etiketler : , , , ,

Yorum Yaz

Yandex.Metrica