YouTube kanalınızı Google Analytics hesabınıza nasıl bağlayabilirsiniz?

Yeni Başlayanlar kategorisine 22 Mayıs, 2017 tarihinde eklendi, 27 defa okundu
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

YouTube kanalınızı Google Analytics hesabınıza nasıl bağlayabilirsiniz?

Düzgüsel internet sayfaları benzer biçimde YouTube kanalınızın istatistiklerini Google Analytics ile takip edebileceğinizi biliyor musunuz? Gelin size nasıl yapılacağını göstereyim. YouTube kanalınızı ve Google Analytics hesabınıza niçin bağlamalısınız? YouTube kanalınızı…

Düzgüsel internet sayfaları benzer biçimde YouTube kanalınızın istatistiklerini Google Analytics ile takip edebileceğinizi biliyor musunuz? Gelin size nasıl yapılacağını göstereyim.

YouTube kanalınızı ve Google Analytics hesabınıza niçin bağlamalısınız?

YouTube kanalınızı Google Analytics hesabınıza bağlayarak kanalınız için varlıklı bir veri raporlaması elde edersiniz. YouTube Analytics arayüzü, video etkileşimi benzer biçimde raporlamalar mevzusunda mükemmeldir.
YouTube kanalınızı Google Analytics hesabınıza nasıl bağlayabilirsiniz?

Ek olarak zaman içinde aboneler benzer biçimde etkileşim raporlarında da fazlaca iyidir.

Google Analytics, YouTube Analytics video ve kitle analizi verilerine kuvvetli bir tamamlayıcı sunar. Mesela, hangi kanalların YouTube Kanalıma trafik çektiğini görebilme, hangi taktiklerin çalıştığını belirlemek için hakkaten yararlıdır. Bir ihtimal YouTube SEO Taktikleri programına yatırım yapmak yada Tampon hesapta belirli videoların kadansını çoğaltmak isteyeceğim.
YouTube kanalınızı Google Analytics hesabınıza nasıl bağlayabilirsiniz?

Bu kullanım kutularının bazılarını birazdan aşağıda açacağım. Web analitiklerini, aslına bakarsanız varlıklı olan ölçüm metriklerine YouTube analitikten yararlanmak, 5 dakikalık zamanınızı alacaktır.

Talimatlar: YouTube Kanalınızı ve Google Analytics hesabınızı bağlama

  1. Google Analytics’te bir web mülkü oluşturun
    1. Google Analytics’de bir Web Mülk oluşturduğunuzda size bir script kodu verecektir. Bunu nereye yapıştıracağınız mevzusunda kafanız karışa bilir. Bu script koduna ihtiyacınız yok. Size lazım olan Kimlik numarasıdır. UA- ile süregelen numarayı kopyalayın. Eğer Google Analiytics’i daha ilkin kullanmışsanız ve bir Analytics Hesabınız var ise yeni bir hesap oluşturmadan hali hazırda mevcut hesabınızın altında bir mülk oluşturabilirsiniz. Buradaki hesaptan kasıt Google hesabıız değil. Google Analytics hesabınızdır. Mülk ya da hesap eklemek için Google analytics’e giriş yaptığınızda Admin ya da Yönetci linkine tıklayın.
  2. Google Analytics İzleme Kimliğinizi YouTube hesabınıza girin
    1. UA- ile süregelen kimlink numarasını YouTube Hesabınızın Gelişmiş Ayarlar sayfasında en altta bulunan Google Analytcs Mülk sahibi kimliği kutusuna yapıştırın ve Kaydet butonuna tıklayın.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Etiketler : , , , , , ,

Yorum Yaz

Yandex.Metrica